Pelipoika – Lego Star Wars III

Grönberg, jonka lelut olivat lapsena lähinnä isoveljen hallussa, ei koskaan pienenä tykännyt Legoista. Playmobil, Meccano ja Brio olivat enemmän Jarkon makuun. Siispä nyt viittä vaille varhaiseläkkeelle päästyään Jarkko ei suhtaudu Tanskasta lähtöisin olevan multikansallisen muovinpaloja kaupustelevan yhtiön tuotteisiin kovin suurella intohimolla ja se heijastuu myös tämänkertaiseen Pelipojan jaksoon. Luvassa siis armotonta mäiskettä ja lasermiekan viuhunaa. Ja vähän siitä pelistäkin.

Aiheesta lisää netissä

Katso uusimmat jaksot

6 kommenttia jaksoon Lego Star Wars III

  1. zerovos says:

    Ei ole lauantai vielä, missä Imperiumi?

  2. MoonTV Crew says:

    Kuten febussa kerrottiin, niin seuraavan Imperiumin ilmestyminen siirtyy hamaan tulevaisuuteen teknisten ongelmien vuoksi (johtuneeko auringonpilkuista). Imperiumi ilmestyy summittaisesti Frontlinen ja Backstagen kanssa aina vuoroviikottain, joten Imperiumia joudutaan odottelemaan jonkin aikaa.

  3. Jake says:

    Ei ne Legot ole neliön muotoisia kaikki. Voisi sanoa, että suurin osa niistä on nelikulmion muotoisia. Vähän tarkkuutta höpinöihin!

  4. juba says:

    Ei sillä että tää peli kiinnostais, mutta sekä tässä ohjelmassa että gamerissa vois ehkä kuvata enemmän pelikuvaa? Mukavan näköisiä kavereita ootte mutta liika on liikaa(?)

  5. SiS says:

    Agreed with juba

  6. SibaleKorjander says:

    Miksi niin nörtti

Kommentoi